Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Čt 8:00-16:00 h. Pa 8:00-13:30 h.
0 mj
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 30 000,01 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. PRO PRYŽOVÉ PÁSY

PRO PRYŽOVÉ PÁSY

REMA TIP TOP INCO - CZ a SK je AUTORIZOVANÝ PARTNER SPOLEČNOSTI MLT GmbH PRO ČESKOU REPUBLIKU a SLOVENSKO.

Nabízime řadu přenosných vulkanizačních lisů pro gumové pásy a topné lisy pro termoplastické pásy, které jsou mimořádně robustní, přesné a snadno ovladatelné. Použití vysoce pevné slitiny pro traverz a většina komponentů umožňuje snížení hmotnosti a celkovou výšku vulkanizačních lisů.

V roce 1957 byl poprvé patentován vulkanizační lis pro mobilní použití s modulárním designem a hydraulickým tlakovým polštářem. Pomocí tohoto řešení bylo dosaženo milníku z hlediska mobility vulkanizačního lisu a homogenity tlaku na povrchu dopravníkového pásu.

Po více než 50 letech je naše značka stále pevným bodem na trhu. Ucelená modulární konstrukce umožňuje libovolnou kombinaci různých traverz a elektronických a hydraulických jednotek. Umožňuje také montáž a demontáž lisu pomocí pouze 1 až 2 osob.

Díky použití nových materiálů a inovativních řešení byla značně redukována výška a hmotnost celé soustavy. Pro spojení vícevrstvého textilního dopravníkového pásu při tlaku do 8 barů (115 psi) na plochu spoje, je celková výška vulkanizačního lisu méně než 275 mm. Pro vyšší tlak na povrch spoje až do 15 barů se pouze vymění traverzy s vyšším profilem. Topné desky, izolační a tlakové polštáře a elektrická jednotka zůstávají stejné. Tato kompatibilita je zachována i u všech starších modelů vulkanizačních lisů.

Tento jednoduchý design s vyměnitelnými moduly a velmi robustními komponenty také umožňuje jednoduchou obsluhu, údržbu a případnou opravu tohoto vulkanizačního lisu bez dalších speciálních dovedností.

Hydraulický lis s tlakem 15 bar (217 psi) na plochu spoje pro textilní a ocelokordové pásy

Hydraulický lis s tlakem 8 bar (115 psi) na plochu spoje pro textilní pásy

 

Spoj ocelokordového pásu.

Prstový spoj jednovrstvého pásu.

Stupňový spoj vícevrstvého pásu.

Všechny hydraulické lisy jsou sestaveny z modulů o šíři 350 nebo 525 mm. Pro maximální flexibilitu jsou všechny moduly pravoúhlého tvaru. Vulkanizační lisy jsou tedy použitelné jak pro pravoúhlé, tak i rombické spoje (šikmé spoje), kde se využije celá plocha traverz. V porovnání s běžnými lisy pro rombické spoje, je možné pomocí tohoto lisu spojit až o 200 mm širší pásy stejného typu.

V závislosti na druhu jsou traverzy určeny pro tlak na plochu spoje 8 barů (115 psi, respektive 80 N/cm2), nebo 15 barů (215 psi nebo 150 N/cm2). Pro zvýšení flexibility jsou všechny traverzy široké 175 mm a zaměnitelné. V závislosti na šíři pásu a potřebném tlaku na plochu spoje je výška nosníku 70 mm (≈ 2 ¾”), 180 mm (≈ 7 3/32”) nebo alespoň 320 mm (≈ 12 19/32”).

Tlak je vytvářen kompaktním hydraulickým čerpadlem a je rozváděn po celé pracovní ploše pomocí tlakového polštáře vyrobeného z vyztužené pryže. V kombinaci s vysoce pevnou traverzou, která vytváří protitlak odpovídajícímu modulu, zajišťuje tato jednoduchá konstrukce konstantní tlak a optimální vyrovnání různých materiálových tlouštěk ve spojované oblasti. Kompenzuje se tím automaticky i ohyb nosníku, který je pod tlakem.

Všechny komponenty a zařízení jsou vyvinuty tak, aby splnily i ty nejvyšší požadavky. Speciální pozornost byla věnována malé poruchovosti a snadné údržbě.

Zaměnitelné traverzy s nízkým profilem  pro montáž v omezeném prostoru nebo pro vyšší tlak na plochu.

Každá topná deska je řízena zvlášť, aby bylo zabezpečeno přesné a nezávislé řízení teploty.

Pro řízení teploty topných desek je možné použít různých provedení. Jednoduchým řešením i nadále zůstává regulace s jedním nastavitelným termostatem. Vulkanizační lisy vyššího stupně jsou vybaveny elektronickou regulací. Je bezporuchová a zabezpečuje přesnější regulaci teploty. Časovač monitoruje dobu vulkanizace a na konci procesu automaticky vypne elektrický proud. Mezi nejmodernější vulkanizační lisy patří ty s kontrolou procesu, které umožňují z velké části automatický průběh vulkanizace. Toto řešení poskytuje kompletní dokumentaci procesních dat jako např. tlak na plochu spoje, průběh teploty, času a eventuálně relativní vlhkost na dopravníkovém pásu.

Elektronická regulace může být osazena decentrálně na topných deskách nebo jako součást rozvodné skříně. Rozhodnutí je na zákazníkovi a je závislé na typu použití lisu. Decentrální řešení umožňuje vyšší flexibilitu: velké vulkanizační lisy se dají jednoduše rozložit na vícero malých lisů a naopak malé lisy lze složit do velkého celku.

Potřebné elektrorozvaděče se vyrábí z nárazuvzdorného plastu. Odpovídají platným bezpečnostním normám pro staveniště nebo důlní provozy.

Ukázkové sestavy:

Hydraulický lis

1.700 x 1.400 mm

s výškou traverz 180 mm

Elektrorozvaděč s fázovou kontrolou pomocí 3x LED a decentrálními regulátory MLT 1006 pro textilní a ocelokordové pásy (tlak na plochu spoje 14 barů)

Hydraulický lis

1.500 x 525 mm

svýškou traverz 70 mm

Elektrorozvaděč s fázovou kontrolou pomocí UIP- kontrolní skříně MLT 7000 a centrálními regulátory MLT 1006 pro textilní pásy (tlak na plochu spoje 6 barů)

 

 

Napište nám Vaši poptávku.

 

Obrázky produktů jsou pouze ilustrativní, dodavatele si vyhrazuji změnu produktu dle nejnovějších výrobních, bezpečnostních a užitných podmínek.

    

    


Obchodní zástupci
Severní Morava
Ladislav Martynek
+420 606 727 241
 
Jižní Morava
Luďěk Hamr
+420 602 112 308
 
Mgr. Igor Feigler
+420 728 883 108
 
Čechy
František Thürl
+420 725 733 281
Logo
REMA TIP TOP INCO - CZ spol. s r.o.
Vídeňská 110, Brno 619 00
Po-Čt 8:00-16:00 h. Pa 8:00-13:30 h.
© 2020 REMA TIP-TOP INCO-CZ spol. s r.o. | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz